Portal Galeria zdjęć

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biebrzański Park Narodowy
Autor Wiadomość
Zibi 

Wysłany: 2014-02-06, 07:13   

asza, jak to kiedy, jak zwykle w Smardzowanie. :-D :-D

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2014-02-06, 18:09   

Zibi napisał/a:
asza, jak to kiedy, jak zwykle w Smardzowanie. :-D :-D

Może uda się wcześniej :-P
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2014-04-22, 11:24   

Ech, człowiek od kilku miesięcy tłumaczy rodzinie dlaczego nie będzie go na święta, remontuje za ciężkie pieniądze samochód, jedzie te ponad pięćset kilometrów, potem dźwiga te „fotociężary”, i co ? No oczywiście peszek ! Bo jak trafi „se” człowiek na fajnego zwierza mając dobrze ustawiony aparat i wydaje mu się, że foty będą w NG to albo w kadr wejdzie jakaś kobitka, albo jakiś facio !!! Totalna rozpacz !!!
No nie wiem, czy będę mogła dalej pisać …

KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Zibi 

Wysłany: 2014-04-22, 15:10   

Mglejarka, ło matko, to one wcale nie zwracają uwagi na ludzi :roll: :roll:

asza 

Pomogła: 732 razy
Wysłany: 2014-04-22, 19:10   

Mglejarka napisał/a:
No nie wiem, czy będę mogła dalej pisać …

Marta, pisz dalej, bo pewnie w końcu ci ludzie zniknęli z kadru :roll: :-D

Mirka 
Mirka

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2014-04-22, 23:22   

Marto a nie mogłaś im kopnąć w kostkę może by się schylili i miałabyś pole wolne do fotografii
:mrgreen:

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2014-04-24, 21:19   

No dobra, przyznam się, że zdjęcia z ludźmi w kadrze zrobiłam specjalnie, bo w głowie powoli rodził się pomysł na napisanie newsa.
A tak w ogóle to myślałam, że rozpoznacie te osoby :mrgreen:

3xM nad Biebrzą – bataliony

Zawsze staram się wyjechać z Krakowa o takiej porze, żeby pojawić się w Krainie Łosia o świcie. Tak też stało się tym razem.
Po zjeździe z krajowej 8 w kierunku Kopciowego zaczyna się inny świat, człowiek zwalnia tempo, otwiera szeroko oczy i chłonie niesamowite wręcz magiczne widoki natury; ścielące się mgły, odblask wstającego słońca w wodnych rozlewiskach i … szron na trawie :-> Oj, zimno było tego ranka, co mocno odczułam na nieosłoniętych rękach i uszach.
Kakofonia dźwięków, krajobrazy i pierwsze spotkane żywe stworzenia rekompensowały jednak wszystko.

Pierwsze stworzenia jakie złapałam w kadr to były jednak nie łosie, a sarny pasące się na łąkach.

Kiedy zatrzymałam samochód po raz drugi za mostem nad Narwią w Strąkowej Górze mój wzrok przyciągnęła ogromna gromada niewielkich ptaków. To były wymarzone BATALIONY !!! Było ich setki !

Po zrobieniu kilku zdjęć ruszyłam powolutku w kierunku Carskiej Drogi i za chwilę znów musiałam się zatrzymać, bo ujrzałam żerującą parę gęsi :-)

Generalnie poruszanie się samochodem po tamtejszych terenach ( dla osoby, która chce coś ciekawego zobaczyć i sfotografować ) wygląda tak: jazda kilkanaście metrów, postój z włączonym lub wyłączonym ( bo trzeba zrobić zdjęcia ) silnikiem, jazda kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów, postój, jazda, cofanie, postój … itd.

Dłuższy postój zrobiłam przy długiej Długiej Luce, niestety szachownica, która tam rośnie miała tylko jeden kwiat, Mirkom udało się zobaczyć ich więcej.
Na samej kładce powitał mnie samiec krzyżówki :-)

W oddali wypatrzyłam odpoczywającą łoszę ( to było pierwsze spotkanie z tym gatunkiem w tym dniu ) :-)

„No tak, w zasadzie to mogę już wracać, bo bataliony zobaczyłam, łosia też” – pomyślałam – „No nie tak szybko kobieto, bo czeka jeszcze jedno wyzwanie czyli spotkanie z ptakiem, którego nie widziałaś, a jedynie słyszałaś jego głos w okolicach Śnieżki”.
Wsiadłam do samochodu i ruszyłam do miejsca poleconego przez znajomego "ptasiarza" :-)

Cdn.
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Dziki 
Poszukiwacz...

Wysłany: 2014-04-24, 21:41   

Mglejarka, super sprawa taki wypad, tylko dlaczego łosi tak mało na Twoich zdjęciach...??? :-(
To piękne zwierzęta, spotkałem je kilka razy podczas jesiennych grzybobrań, co prawda spotkania trwały po kilka sekund, ale widok niezapomniany... :-)

Ardo 
Młody grzybiarz

Wysłany: 2014-04-24, 22:03   

http://galeria.grzybland...._serialNumber=1
Poznaję to krajobraz i drzewo po prawej. ;-)

Zibi 

Wysłany: 2014-04-25, 03:12   

Mglejarka, tereny przepiękne, czekamy na więcej. :roll:

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2014-04-25, 20:53   

Dotarłam do parkingu przy Grobli Honczarowskiej i postanowiłam coś przekąsić, bo pora była obiadowa, a ja jeszcze nie jadłam śniadania. Ale jak tu spokojnie jeść, jak co chwilę pojawia się jakiś fruwajec w zasięgu wzroku i aparatu ( tego wypatrywanego przeze mnie nie było ).

( od lewej rudzik - on, zięba - ona )

Trasa groblą, około 3, 5 km w jedną stronę, prowadzi do wieży widokowej, z której możemy podziwiać „Batalionową Łąkę”, niestety miałam to „szczęście”, że nie zauważyłam na niej ani jednego ptaka :->

Już wracając zaczęłam się bliżej przyglądać kwitnącym przylaszczkom, zdrojówkom, kaczeńcom, zawilcom, fiołkom, szczawikowi i innym obficie kwitnącym roślinom.
Wśród nich udało mi się wypatrzyć pierwsze grzyby :-D

Nóżki już mi się „letko” zaplatały kiedy wracałam do samochodu, więc postanowiłam, że już bez postoju jadę na chatę ;-)
I tak sobie jechałam powoli, kiedy w pewnym momencie dotarło do mnie, że przed chwilą minęłam łosia … i szybka akcja; hamowanie, zatrzymanie, cofanie z przygotowanym już aparatem. Ręce roztrzęsły mi się z nerwów, bo obawiałam się, że zwierza już nie będzie i, że straciłam szansę na zdjęcia z bliskiej odległości. Kiedy wreszcie dojechałam na miejsce okazało się, że …łosza nie mieści mi się w kadrze ! Była prawie pod moim nosem, spokojnie sobie jadła i patrzyła na mnie niewzruszona. Żebyście wiedzieli jakie robiłam akrobacje w aucie, żeby ją sfotografować :lol: Po chwili łosza dostojnie i godnie oddaliła się na taką odległość, że spokojnie mogłam trzaskać migawką. Nie niepokoiłam jej długo, bo zwierz też chce przecież zjeść w spokoju 8-) :-D

Po rozlokowaniu się późnym popołudniem u pani Zdzisi „Płomykówki” po krótkiej chwili padłam na twarz ze zmęczenia.
O świcie zbudził mnie świergot biebrzańskiego ptactwa :-D

Cdn.
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2014-04-25, 21:03   

Zibi napisał/a:
Mglejarka, ło matko, to one wcale nie zwracają uwagi na ludzi :roll: :roll:

Myślę, że te sztuki, które mają rewir przy dość tłumnie odwiedzanej Carskiej Drodze są mało płochliwe, bo przyzwyczaiły się do ludzi :-)

Ardo napisał/a:
Poznaję to krajobraz i drzewo po prawej

To chyba najczęściej fotografowana biebrzańska brzoza :-D

Dziki, specjalnie dla Ciebie wkleiłam więcej zdjęć łoszki :-D

Asza, Zibi, piszę, piszę, materiał ogromny, wrażeń moc to i trochę czasu zajmuje ogarnięcie tego wszystkiego.
Miło mi, że ktoś czyta moje wypociny :mrgreen:
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Zibi 

Wysłany: 2014-04-25, 21:12   

Mglejarka, spotkanie z łoszą bezcenne. :-D :-D :-D

bobson 

Wysłany: 2014-04-25, 21:43   

wszyscy czytają i zazdraszczają :-)

Dziki 
Poszukiwacz...

Wysłany: 2014-04-25, 23:22   

Mglejarka napisał/a:
Dziki, specjalnie dla Ciebie wkleiłam więcej zdjęć łoszki

Dziękuję... :-) Łosie są niesamowite... Tak niezgrabne, że aż piękne...

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2014-04-26, 19:25   

Bobson ;-)

Dziki, ale poruszają się z niezwykłą gracją :-D
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Rudek 
Grzyboznawca nr 1886

Wysłany: 2014-04-26, 22:22   

Mglejarka, jak zwykle świetna dziennikarska relacja -z pazurem, okraszona wyśmienitymi zdjęciami. Dzięki za to że można sobie ten skrawek naszej ziemi obejrzeć, nie ruszając się z fotela :-D :idea: :idea: :idea:

mirki2 
Mirki2

Wysłany: 2014-04-26, 22:57   

https://onedrive.live.com/?cid=a3f3395ad24b8417#cid=A3F3395AD24B8417&id=A3F3395AD24B8417%2121147&v=3
"Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy".

Zibi 

Wysłany: 2014-04-27, 06:09   

mirki2, bogaty materiał zdjęciowy, trzeba to jeszcze okrasić komentarzem. :roll:

Elmucha 
betula elmiris

Pomogła: 152 razy
Wysłany: 2014-04-27, 08:34   

Marta, Mirek - zdjęcia piękne, z ogromną przyjemnością je się ogląda! Wśród flory i fauny nawet miejsce dla grzybów się znalazło!!! :lol: :lol:
A pytanie mam całkiem prozaiczne - jak z ... komarami??? :-D
patrząc, jak wiatr smukłymi sosnami kołysze ... :-)

Odpowiedz do tematu