Portal Galeria zdjęć

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magia TATR ...
Autor Wiadomość
janusz 
sznuper

Wysłany: 2009-12-07, 20:01   

Rysiu, piękne fotki, ale swoją drogą zapłon masz nieziemski :mrgreen: :mrgreen:

Malgi 

Pomogła: 132 razy
Wysłany: 2009-12-07, 22:53   

A mnie się fotka nr 10 najbardziej podoba...
Te chmury nad szczytami.... - po prostu URZEKAJĄCE!!!
A a'propos KROKUSÓW - dziś w TUBYLCZYM ogródku zauważyłam wschodzące listki... pewnie za kilka dni mi zakwitną, może na święta zrobię "WIELKANOCNĄ" kompozycję... ??? ;-)

bios 

Wysłany: 2009-12-09, 21:39   

Uruchomiłem galerię górskich fotek pod adresem:
http://picasaweb.google.com/rysiek.gawel

Pozdrawiam :)

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2009-12-11, 21:01   

Bios, dzięki za podanie linka do swoich górskich galerii :-)
Przynajmniej zdjęciami nacieszę oczy, bo ostatnio, albo pogoda zbyt kiepska na wycieczkę, albo ktoś z mojej grupy niedomaga :-(
„Nosi” mnie już okrutnie i chyba nadeszła pora w zainwestowanie w dobre raki, a w ogóle to niech wreszcie zacznie wiać od wschodu w celu przepędzenia mgieł i tych szaroburych chmur :evil:

Pozdrawiam miłośnika gór :-)
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2009-12-17, 20:45   

Tak mnie nosiło, że wreszcie zrobiłam porządek w swoich folderach ze zdjęciami z gór.
Efekt :

http://www.youtube.com/watch?v=-Ej9K79gTpw
:-D
Zapraszam też do przeczytania newsa na portalu
:-D
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

grzegorzww 
grzegorzww

Wysłany: 2009-12-17, 21:17   

Marta - dla mnie te Wasze ujęcia foto, to utopia, księżyc z innej galaktyki, ale przy tym zarazem piękne i dające wiele na "mój dekiel mózgowy". W każdym bądź razie wielkie to było dla mnie przeżycie jak to oglądałem - dziękuję :-)
I jeszcze jedno: jesteś "wariatka" i tak trzymaj :-)

asza 

Pomogła: 732 razy
Wysłany: 2009-12-17, 23:46   

Mglejarka, dla tych widoków warto było pokaleczyć skórę rąk, gratuluję wytrwałości :-D

Zibi 

Wysłany: 2009-12-18, 04:55   

No,no Marta,aż mi trudno uwierzyć,wyczyn nie lada,gratuluję :-D :-D :-D

Elmucha 
betula elmiris

Pomogła: 152 razy
Wysłany: 2009-12-18, 07:22   

Martusia - zaniemówiłam z wrażenia - wyczyn niesamowity i odważny. Skąd Ty masz tyle samozaparcia?? :shock:
JA bym przez tydzień później nie ruszyła się z łóżka, a Ty jeszcze zwiedzałaś Książ i biegałaś po lesie ...
Ale proszę uważaj na siebie ...
patrząc, jak wiatr smukłymi sosnami kołysze ... :-)

Vito 

Wysłany: 2009-12-18, 08:18   

Mglejarka, sam nie jestem już zdolny do takich wyczynów, więc wszystkim którzy mają tyle samozaparcia, zdrowia i siły mogę tylko powiedzieć jedno "chapeau bas" i wynika to zawsze z szacunku dla nich i po części z mojej zazdrości. :-D

czahanka 
hej,idę w las

Pomogła: 76 razy
Wysłany: 2009-12-18, 10:02   

Jednym slowem!M-art-o!
Gratuluje!

wacław 
wacław

Wysłany: 2009-12-18, 20:32   

Marta "wdraparka"

Zdjątka super x super.
Znajomość picasy 3 rewelacyjna.
Ja osobiście czekam na następne "filmy"
Święty spokój...
"

M.Rodowicz

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2009-12-18, 20:41   

Marto - podziwiam. Nigdy nie byłam na Rysach i pewnie nigdy tam nie wlezę - swojego leku wysokości na próbę wystawiać nie zamierzam. :oops: To znaczy może bym i wlazła - jak się w dół nie patrzę jest ok - ale na dół to by mnie chyba GOPR ściągał helikopterem... :-> ;-) :-P :oops:

Malgi 

Pomogła: 132 razy
Wysłany: 2009-12-18, 20:48   

Urania napisał/a:
Marto - podziwiam. Nigdy nie byłam na Rysach i pewnie nigdy tam nie wlezę - swojego leku wysokości na próbę wystawiać nie zamierzam. :oops: To znaczy może bym i wlazła - jak się w dół nie patrzę jest ok - ale na dół to by mnie chyba GOPR ściągał helikopterem... :-> ;-) :-P :oops:
Ja też znajomość TATR zakończyłam na.... MORSKIM OKU i... GUBAŁÓWCE... :oops: :roll: 8-)
Wyżej mnie NIKT nie zaciągnie!!!
Ale Martę podziwiam!!! :-)

Amiś 

Wysłany: 2009-12-26, 19:32   Deszczowy spacer w Dolinie Kościeliskiej

Temat nie nasz, cóż jednak poradzić gdy "niskopienni" łorawscy górale znajdą się pod Tatrami. Magia Tatr widzianych "od dołu" jest równie silna jak i dla tych, którzy niczym kozice chybią po niedostępnych turniach...

Wczoraj szczęśliwie padało. Cepry pozostały w domach i można było rozkoszować się pięknem gór. Wybór padł na dolinę Kościeliską. Przez mostki, wzdłuż potoku pognaliśmy popod górkę.

Na bezlistnych konarach leżących drzew rosły nadrzewniaki smagane lodowatym deszczem.

Kurtki stawały się coraz bardziej mokre a Michaś spokojnie drzemał w ofoliowanej "terenófce".

Za kolejnym mostkiem wyjrzały góry spowite w chmurzasty całun.

Wreszcie prawie puste schronisko na Hali Ornak. Placuszki ziemniaczane, kawa i wracamy. Wyjaśniam rodakom "pod parasolkami", że Czarny Staw eeee... ale to chyba nie tutaj (a jeszcze miał być podobno zamarznięty). Parasolki zawracają a ja sobie focę.

I już jesteśmy prawie na parkingu w Kirach (dejcie panocku 10 zł i se stójcie cały dzień).
Ostatnie spojrzenie na zbocza...

...i nagle jesteśmy we mgle. Na parkingu "cenki nam opadły"! Mgła się rozwiewa. Tęcza!!! Focę, ale tęcza jest tak mało kontrastowa, że po kompresji "stronkowej" niewidoczna. Wierzcie mi proszę na słowo a jak ktoś chce to wyślę na priva oryginał.
Wracamy do naszej wsi "Suche" przez centrum Zakopanego. Na trasie do Poronina sznur samochodów w kierunku Tatr. Rejestracje z całej Polski i nie tylko. Na Sylwestra będzie tłoczno....

janusz 
sznuper

Wysłany: 2009-12-26, 20:53   

Widać po fotkach że śniegu tam też nie ma. :roll:

Amiś 

Wysłany: 2009-12-26, 21:17   

Magia Tatr, pisanych na pomarańczowo (to nie ja) przyciąga dalej.
W dzień Świętego Szczepana lekki mrozik i słoneczko. Drogę już znamy, więc jedziemy do Doliny Chochołowskiej.
Znany tekst "10 złotych do wieczora", wypakowujemy "terenófkę", upychamy pasażera w stanie śpiącym i dajemy "w długą".

Z uwagi na grupki morświnów staramy się utrzymać bardzo szybkie tempo. Trzeba przecież wyprzedzić wszystkich a focić będziemy w drodze powrotnej. Zanim dojdziemy do celu wstawię jednak kilka zdjęć aby było ciekawiej.

W słoneczku drzemy po szlaku. Jakiś pech jednak nas prześladuje. Jak uda się wyprzedzić rozwrzeszczaną gromadkę i słyszeć tylko szum potoku znienacka wyskakuje grupa morświnów i kłapiąc paszczękami zagłusza wszystko dokoła. Trzeba drzeć!

Cały czas towarzyszy nam potok. Chwilami idziemy prosto pod stojące niziutko słońce. Wreszcie jest cisza. REWELACJA!!!
Od schroniska wracają pojedynczo turyści. Każdy mówi "dzień dobry". Każdemu się odkłaniam. Luzik, bajka, nirvana. Co kto woli.

w słoneczku ślicznie wyglądają skalne formacje. Lekko zagrzałem, gdy po kocich łbach, w ostatnim etapie pchałem "terenófkę" starając się utrzymać co najmniej 5 km\h (morświny za plecami).
Wreszcie jest! Polana Chochołowska w całej okazałości! Tuż za nią unosi się dym ze schroniska - żarełko!

Piwko, miśkowy obiadek i wracamy. Lajcik i nawet morświny nie przeszkadzają. Nad górami już króluje księżyc

Piękna pogoda skłania do zrobienia panoramy Tatr. Niestety, na parking docieramy o czasie gdy Giewont tylko krzyż ma skąpany w słońcu. Jak pogoda pozwoli spróbujemy jutro.
Kościelisko, Nowe Bystre, Ząb i chwilowy postój. Orawscy górale zobaczyli swą GÓRĘ okrytą woalem z chmur...

Trzeba uspokoić tętno i powoli wrócić do domu. Kielich z Gospodarzem, opowieści o naszej wycieczce i dzisiejszych kuligach gospodarza (a trzeba wiedzieć, że jest to ten sam lipnicki gazda, którego oscypki pół Grzyblandu jadło) i trzeba iść spać... Dobranoc i miłych snów!

asza 

Pomogła: 732 razy
Wysłany: 2009-12-26, 22:31   

Fajnie tak podreptać, bajkowe widoki i intensywne Święta, brawo :-D

Zibi 

Wysłany: 2009-12-27, 07:47   

Amiś, wspaniałe klimaty,to lubię,a tęczę trochę widać :roll: :roll: :roll:

Amiś 

Wysłany: 2009-12-27, 08:17   

Zbyszku! Stary bajczarzu!

Prawie Ci wierzę, że widać tęczę. Wskaż tylko na której fotce? Zaraz naprawię ten błąd i poproszę Dorotkę aby ją wstawiła. :-D

Odpowiedz do tematu