Portal Galeria zdjęć

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jarek
2010-02-17, 22:18
Galeria na forum.
Autor Wiadomość
Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2010-02-12, 20:39   

Vito napisał/a:
czahanka ..."usuwanie zdjęć z galerii, czy też zamieszczanie linek do portali na których są umieszczone w konsekwencji sprowadza do tego samego. Wcześniej, czy później owe „czerwone krzyże” się pojawią. Kto uczestniczy w forach od lat wie o tym doskonale.
Ja tego nie popieram i się otwarcie sprzeciwiam. Zamieszczam w galerii na forum, bo mam szacunek do innych użytkowników. Dla ich pracy i wysiłku w budowanie czegoś wspólnego. Forum ma galerię, a ja nie zakładam, że jak by coś, to zawsze …, to może lepiej na portalu za free albo po co obciążać transfer.
Są reguły, a jak tu jestem to potwierdzam, że je akceptuje. Nie kombinuję i nie usprawiedliwiam się..."

..."Nasza galeria to powaga dla naszego forum i poszanowanie dla nas wszystkich. To szacunek pracy twórczej, wkładu i udziału w zbiorowym dziele. Dziele, które podlega domniemaniu dobrej wiary i że komuś nie przyjdzie do głowy pomysł coś z tym zrobić..."

Vito napisał/a:
..."Jest tylko jedno rozwiązanie.
Szacunek dla samego siebie wyraża się poszanowaniem innych dla innych.
Jest galeria, to się z niej korzysta.
Wyrażam zgodę, a później się wypinam. Kto tak robi?. Ktoś zdesperowany, złośliwy albo nieodpowiedzialny. Każdy bierze za skutek odpowiedzialność i ocenę postępku na siebie.
Tu nie przepisy potrzebne, a powaga dorosłych ludzi.

Jestem użytkownikiem zewnętrznego serwera, dlaczego ? Wyjaśniłam.
Po przeczytaniu Twoich słów jest mi ogromnie przykro i czuję się nimi też oburzona.
Pakowanie ludzi do jednego wora to niedobry pomysł, zwłaszcza jeżeli pisze się to o osobach, których faktycznie się nie zna. Mam na myśli siebie.
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Vito 

Wysłany: 2010-02-12, 20:50   

Mglejarka napisał/a:
Po przeczytaniu Twoich słów jest mi ogromnie przykro i czuję się nimi też oburzona.

Mnie też jest ogromnie przykro, że tak właśnie robiłaś i możesz być oburzona. A ja i inni, co wieszają i linkują wyłącznie z NASZEJ galerii, jak mają się czuć ?. Szanują to, co mają u siebie. Może masz rację. Ja zapewne nie, ale pozostanę przy swoim.

Mglejarka, net, to jak domino. Kiedy zacznie się klikać na powiązania można dowiedzieć się prawie wszystko. Wykorzystują to również i nie tylko, oszuści i psychopaci. Na dodatek jak się to wszystko połączy jeszcze z portalami społecznościowymi typu NK, to wiem o Tobie więcej niż może Ci się zdawać. Czy nad tym kiedyś pomyślałaś?. Tobie może to być obojętne, ale czy chcesz, czy nie jesteś ogniwem w tej całej układance. I jeżeli Ciebie, to być poprzez Ciebie ktoś może zostać poszkodowany. Czy teraz też się oburzasz?.

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2010-02-12, 22:29   

Napisałam jak poczułam się, kiedy przeczytałam to, co napisałeś.

Myślę, że Użytkownicy forum nie bardzo przejmują się tym, na jakim serwerze zdjęcia bezpośrednio nie związane z grzybami umieszcza Mglejarka, ważne natomiast jest, by były one widoczne.

Ty z szacunku do innych umieszczasz swoje zdjęcia na Grzyblandzie, a ja kierując się takimi samymi pobudkami, umieszczam na Picasa Web Albums,( moja galeria ma już, niestety, ponad 50 MB ) bo nie chcę obciążać naszego serwera fotami związanymi czysto z moim innym hobby.
Który serwer może wcześniej paść ? Nie mam pojęcia, bo tego nie wie nikt.

Konsensusu, jak widzę, nie znajdziemy, tylko proszę, nie zarzucaj mi braku szacunku w stosunku do innych Użytkowników.
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

jarek 

Wysłany: 2010-02-17, 15:12   

Pomijając sferę emocjonalną zawartą w powyższych wypowiedziach, problem podniesiony przez Vito istnieje i wymaga zastanowienia się. Tyle że nie widać rozwiązania. Możemy oczywiście wprowadzić wymóg regulaminowy, aby każdy rejestrujący się użytkownik był zobowiązany wyrazić zgodę na sporządzenie kopii zapasowych Jego zdjęć zamieszczonych na forum (nie tylko tych z galerii Grzyblandu, ale również tych z zewnętrznych linkowanych galerii) które to kopie na wypadek usunięcia swoich zdjęć przez obrażonego użytkownika byłyby wykorzystane do zapełnienia luk na forum (i tym sposobem właściwie ominęlibyśmy problem podniesiony przez Martę - tzn. byłoby dopuszczalne zamieszczanie zdjęć z zewnętrznych galerii, bo to rzeczywiście czasem wygodniejsze). Tyle że to przecież ogrom roboty, w dodatku wykonywanej tak naprawdę "na wszelki wypadek", profilaktycznie. Musielibyśmy więc zawiesić "domniemanie niewinności" i wszystkich użytkowników traktować jak potencjalnych sabotażystów, którzy się obrażą i usuną zdjęcia. Fakt, to się zdarza, ale gra i tak nie wydaje się warta świeczki (chyba że jest jakieś rozwiązanie na automatyczne kopiowanie wszystkich zdjęć z forum do jakiejś zapasowej galerii, ale informatykiem nie jestem, tak tylko dywaguję). W mojej więc ocenie nie pozostaje nam nic innego, jak zdać się na uczciwość byłych użytkowników - nie widzę tutaj lepszego rozwiązania, choć to oczywiście nie jest idealne.

Linkowanie zdjęć z zewnętrznych galerii nie jest samo w sobie niczym złym. Vito, nie potrafisz przeprowadzić choć jednej dyskusji bez wycieczek osobistych i unoszenia się, gdy ktoś się z Tobą nie zgadza?! :-(

Vito 

Wysłany: 2010-02-17, 18:36   

Na niewątpliwie najlepszym portalu, jakim jest atlas grzybów, jego autor umieszczał linki pod omawianymi gatunkami do innych stron o grzybach w celu poszerzenia spojrzenia na gatunek. Wśród tych linków było bardzo wiele, miedzy innymi do innej strony, gdzie można było obejrzeć i dowiedzieć się wiele o grzybach nadrzewnych. Pewnego dnia jednak jej autor postanowił zlikwidować stronę. Oczywiście jego był ten portal i miał prawo, - zapewne zaraz popłyną wypowiedzi. Jest tylko jedno ale. Kiedy coś się rzekło, to się nie robi z gęby cholewy. Tam nie ma samowoli, a autor i właściciel portalu z którego większość nas korzysta, zawsze wcześniej pyta i nic nie robi bez zgody innych autorów.

jarek 

Wysłany: 2010-02-17, 19:01   

Vito, rozumiem, że masz na myśli grzyby.pl i linkowanie na nim do zlikwidowanego przed Darka serwisu grzyby.strefa.pl, ale nie rozumiem, jak to się ma do Grzyblandu. Nie mówimy przecież o linkowaniu do obcych stron, tylko do zewnętrznych galerii użytkowników i nie tylko technicznie rzecz biorąc każdy może zlikwidować swoją zewnętrzną galerię, ale przecież również może zlikwidować galerię zamieszczoną na Grzyblandzie. Samo zamieszczenie zdjęć w galerii Grzyblandu zamiast np. na Picassaweb w żaden sposób nie wpływa więc na poprawę bezpieczeństwa i nie daje żadnej gwarancji, że zdjęcia nie zostaną wykasowane przez użytkownika.

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2010-02-17, 20:12   

jarek napisał/a:
(chyba że jest jakieś rozwiązanie na automatyczne kopiowanie wszystkich zdjęć z forum do jakiejś zapasowej galerii, ale informatykiem nie jestem, tak tylko dywaguję)

Jest możliwość robienia kopii całej naszej galerii, ale niestety nie zewnętrznych. :-> Jednak problem stanowi rozmiar naszej galerii (kopiowanie jest bardzo długotrwałe) i to, że cały czas dochodzą nowe zdjęcia, więc taką kopię trzeba by robić dość często.
Niemniej w związku z tą dyskusją i galerią Marjana coś z tym zrobię w najbliższym czasie. :->

Vito 

Wysłany: 2010-02-17, 20:17   

Urania, ten temat też można zamknąć, z odpowiednio położonym na koniec akcentem.

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2010-02-17, 20:25   

Każdy Admin i Moderator zamknie temat na życzenie jego autora, jeśli są ku temu powody. :-)

jarek 

Wysłany: 2010-02-17, 22:17   

Cytat:
temat też można zamknąć,

Cytat:
Moderator zamknie temat na życzenie jego autora,

Zgodnie z życzeniem, zamykam więc temat.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi