Portal Galeria zdjęć

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Norwegia w promieniu 150 km od Geilo. :)
Autor Wiadomość
chessnet 
Michał

Wysłany: 2014-12-29, 22:30   

Kolejna porcja:

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2014-12-29, 23:31   

Robiliśmy kilka przymiarek na wyprawę do Norwegii na ptaki. Niestety na razie tylko przymiarki. Ale w planach ciągle to mamy. :-) Piękny kraj. Szukałam tam kiedyś możliwości wyjazdu na post-doca, ale sprawy rodzinne wymusiły zmianę planów. :-) Wiem, że mają fantastyczne warunki socjalne dla rodzin osób zatrudnionych. Kto wie, może jeszcze kiedyś tam trafię. :-) Na wycieczkę na pewno. :-)

chessnet 
Michał

Wysłany: 2014-12-30, 07:18   

Urania, wycieczkę do NO jak najbardziej polecam. Jeżeli chodzi o zamieszkanie na stałe, to jestem przekonany, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jaka by ta Polska nie była, uważam, że u nas się żyje najlepiej. Niestety wrócić do kraju nie mogę. Żona ma stwardnienie rozsiane i w PL czekałby ją wózek inwalidzki. Tu ma refundowane leczenie na kwotę ponad pół miliona złotych rocznie i jest w 100% sprawna. Tyle jeżeli chodzi o pomoc socjalną i opiekę medyczną. :roll:

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2014-12-30, 18:57   

Chessnet, to przykre, że z tego powodu musieliście opuścić Polskę, współczuję :-(

A ja poprosiłabym o zdjęcia reniferów, maskonurów i lemingów oczywiście :-P :-D
I jak bum cyk, cyk wybiorę się do Norwegi tylko czekam na przecenę chińskich zupek ;-)
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

chessnet 
Michał

Wysłany: 2014-12-30, 20:01   

Mglejarka dziękuję, ale nie ma co się rozczulać, bo obecnie jest wszystko OK. Ot taka przypadłość.
Co do lemingów, to w tym roku mieliśmy wysyp. Setki lemingów. Straszyły mnie jak zbierałem grzyby, bo wydzierają strasznie paszczę. Niestety chomiki zwiewały jak tylko próbowałem zrobić im zdjęcie.
Maskonura w życiu nie widziałem, chyba, że w ZOO.
Co do reniferów, to biegają stadami. Dwa zdjęcia z reniferami wkleiłem już w tym temacie. Niestety z reguły nie mam przy sobie aparatu lub nie zdążę wyciągnąć telefonu. Jeżeli chcesz, to tu połowa sprzedawanego mięsa jest z renifera. Mogę cyknąć 8-) . Podobnie z łosiami. Widziałem kilka razy, nigdy nie zdążyłem ze zdjęciem. Mięso z łosia nawet smaczne, z renifera niestety nie - smakuje jak stara wątróbka wieprzowa.

PS. Tu także mają zupki chińskie! Jeżeli się nie mylę, to kosztują 15 koron za 5 sztuk. :lol:

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2014-12-31, 21:04   

Chessnet, może Polska kiedyś też będzie miała podobne standardy medyczne i socjalne. I szczęście w nieszczęściu, że w Norwegii Wam się tak udało. :-( Ale chociaż ciężko opuszczać kraj, to dom mamy zawsze tam gdzie nasza Rodzina. :-)

A zdjęcia chyba nie oddają w całości piękna Norwegii. :-) To tylko taki przedsmak... Trzeba zobaczyć i poczuć. :-)

chessnet 
Michał

Wysłany: 2014-12-31, 21:24   

Masz rację. Norwegia jest o wiele większa. Jak stopnieją śniegi, to będę kontynuował "penetrację" terenu. Jak będzie czas, to chcę się wybrać na daleką północ.

Wesołego Nowego Roku!

Zibi 

Wysłany: 2015-01-01, 09:58   

chessnet,
Cytat:
Jak będzie czas, to chcę się wybrać na daleką północ.

To będzie dopiero wycieczka, pozazdrościć. :-D :-D :-D

chessnet 
Michał

Wysłany: 2015-01-01, 16:53   

Nie jakaś tam spektakularna. Wsiądę w pociąg i pojadę. :-P

dorjanka 

Wysłany: 2015-01-09, 21:11   

piekne widoki

Odpowiedz do tematu