Portal Galeria zdjęćFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamieszczanie zdjęć na forum - instrukcja
Autor Wiadomość
asza 


Pomogła: 732 razy
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 12561
Wysłany: 2007-12-11, 16:21   Zamieszczanie zdjęć na forum - instrukcja

Mając zdjęcie zamieszczone np. w galerii tego forum (dotyczy również zdjęć zamieszczonych na innych stronach internetowych) widzimy miniaturkę, a klikając na nią otwiera nam się zdjęcie duże (o wymiarach, jakie zamieściliśmy).
1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na zdjęcie duże
2. Wchodzimy na "właściwości"
3. Kopiujemy adres url zdjęcia
4. W poście na forum wpisujemy [url=
5. Wklejamy skopiowany adres
6. Wpisujemy ][img]
7. W galerii klikamy prawym przyciskiem myszy na miniaturkę
8. Wchodzimy na "właściwości"
9. Kopiujemy adres url miniaturki
10. Na forum wpisujemy [/img][/url]
i gotowe.
Jeżeli chcemy, aby zdjęcie było zamieszczone na środku, na początku wpisujemy [center] i na końcu [/ center] (bez spacji)
Wygląda to tak:
[center][url= tutaj wklejamy adres zdjęcia dużego][img]tutaj wklejamy adres miniaturki[/img][/url][ /center]
Jeżeli chcemy wstawić kilka zdjęć w rzędzie poziomym, na początku wpisujemy [center] następnie wstawiamy kolejne zdjęcia wg powyższej instrukcji, rozdzielając każde spacją i na końcu [ /center] bez spacji.
 
 
 
Urania 


Pomogła: 178 razy
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 4207
Wysłany: 2013-09-26, 14:32   

INSTRUKCJA OBRAZKOWA
w związku z kłopotami początkujących Użytkowników ze wstawianiem zdjęć do postów

Tak ma wyglądać kod poprawnie wstawionego obrazka do postu:
Kod:
[URL=adres/link dużego zdjęcia][img]adres/link miniaturki[/img][/URL]


Jak to zrobić?


I. Użyj instrukcji podanej w pierwszym poście tego tematu.

II. Jeśli coś Ci nie wychodzi, przyjrzyj się obrazkowi nr 8 i spójrz na kod powyżej. Może to pomoże. Jeśli dalej Ci nie wychodzi, spróbuj zastosować poniższą instrukcję obrazkową.


Przeglądarka Mozilla i Opera

   1. Wstaw zdjęcia do galerii Grzyblandu (http://galeria.grzybland.pl). Instrukcja założenia albumu jest tutaj: http://forum.grzybland.pl/viewtopic.php?t=1488. W jednej karcie przeglądarki otwórz swój album z wstawionymi do niego zdjęciami.

   2. Otwórz Forum w drugiej karcie przeglądarki. Na Forum wejdź do tematu, w którym chcesz napisać post. Na dole, pod ostatnim postem, po lewej stronie, kliknij przycisk "odpowiedz". Otworzy się okno odpowiedzi/pisania postu.
   Nie korzystaj z okna szybkiej odpowiedzi.

   1.


   3. W Twoim albumie w galerii kliknij prawym przyciskiem myszki na miniaturkę fotografii, którą chcesz wstawić. Pojawi się szare okienko. Kliknij na opcję "Kopiuj adres obrazka". Twój komputer go zapamięta.

   2.


   4. Przejdź teraz z powrotem do karty przeglądarki z otwartym oknem odpowiedzi na Forum. U góry okna masz tuż pod emot-ikonkami cały pasek różnych przycisków. Wybierz przycisk Img i kliknij. Wyskoczy małe okienko, do którego wklej skopiowany przed chwilą adres miniaturki i kliknij Ok. Połowa drogi za Tobą - właśnie wstawiłeś/-aś do postu miniaturkę.

   3.


   5. Przejdź z powrotem do karty przeglądarki z otwartym swoim albumem. Otwórz zdjęcie, które chcesz wstawić, klikając w miniaturkę. Kliknij prawym przyciskiem myszki na dużą fotografię, którą chcesz wstawić. Pojawi się szare okienko. Kliknij na opcję "Kopiuj adres obrazka"

   4.


   6. Przejdź teraz z powrotem do karty przeglądarki z otwartym oknem odpowiedzi na Forum. Z paska przycisków wybierz przycisk URL i kliknij. Pokaże Ci się okienko "wpisz tekst który będzie pokazywany jako nazwa linku". Wpisz byle co,np.jakąś cyfrę, literę lub wyraz i kliknij ok. Wyskoczy Ci drugie okienko "podaj adres". Tutaj wklej link/adres dużego zdjęcia skopiowany przed chwilą. Kliknij ok. Masz gotowy teraz link do dużego zdjęcia. Teraz musisz to tylko połączyć z wstawioną miniaturką.

   5. 6.


   7. Zaznacz (podświetl) w oknie odpowiedzi wstawioną miniaturkę (adres miniaturki wraz z nawiasami kwadratowymi z img) i wytnij ją. Wstaw ten wycięty fragment w miejscu/zamiast cyfry/litery/wyrazu, który wpisałeś/-aś w okienku "wpisz tekst który będzie pokazywany jako nazwa linku" podczas wstawiania linku/adresu dużej fotki.

   7.


   8. To już koniec - właśnie wstawiłeś/-aś poprawnie, zgodnie z zasadami Forum, zdjęcie do postu. :-) Jeśli zrobiłeś/-aś to dobrze, to cały kod wstawionej fotki w oknie odpowiedzi powinien wyglądać tak, jak na obrazku nr 8. Teraz sprawdź jeszcze na wszelki wypadek czy wszystko jest ok. W tym celu kliknij "Podgląd" (na dole, poniżej okna odpowiedzi). Powyżej okna odpowiedzi pojawi Ci się podgląd Twojego postu, tak jak go będą widzieć inni Użytkownicy. Możesz kliknąć w miniaturkę i sprawdzić czy otwiera się duże zdjęcie.

   8.


   9. Wydaje się to skomplikowane? Tak nie jest. Ja wstawiam zdjęcie w kilkanaście sekund. Ty też tak możesz - wystarczy trochę poćwiczyć. A możesz poćwiczyć wstawianie zdjęć w kategorii testowej, którą co jakiś czas czyści Admin: http://forum.grzybland.pl/viewforum.php?f=66. Jeśli dalej masz kłopoty, poproś na pw któregoś z moderatorów lub Adminów o pomoc. Pamiętaj, że fotografie wstawiane na Forum niezgodnie z zasadami, po pierwszym upomnieniu, będą usuwane przez Moderatorów i Adminów.Przeglądarka Google Chrome
   W Google Chrome wszystko wygląda niemal identycznie. Jedyną zmianą, którą zauważyłam jest to, że podczas kopiowania adresu/linku miniaturki i dużej fotki trzeba po kliknięciu prawym przyciskiem myszki wybrać opcję "kopiuj adres URL grafiki" (zamiast "kopiuj adres obrazka").Przeglądarka Internet Explorer
   W przypadku IE kopiowanie adresu/linku do miniaturki i dużej fotki jest nieco bardziej skomplikowane. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na miniaturkę lub dużą fotkę należy w pojawiającym się szarym okienku wybrać "właściwości". Otwiera się okno właściwości i dopiero w tym oknie trzeba skopiować cały Adres (URL) zdjęcia. Reszta wstawiania jest podobna.Kilka dodatkowych pomocniczych wskazówek:

   1. Tak wygląda kod poprawnie wstawionej fotki, która dodatkowo jest wyśrodkowana (kod center) w poście:
   Kod:
   [center][URL=adres/link dużego zdjęcia][img]adres/link miniaturki[/img][/URL][/center]


   2. Tak wygląda kod poprawnie wstawionej fotki, która dodatkowo jest wyśrodkowana w poście i ma numerek:
   Kod:
   [center]1. [URL=adres/link dużego zdjęcia][img]adres/link miniaturki[/img][/URL][/center]


   2. Tak wygląda kod poprawnie wstawionych trzech fotek (oddzielamy kody wstawionych fotek spacjami), które dodatkowo są wyśrodkowane w poście:
   Kod:
   [center][URL=adres/link dużego zdjęcia 1][img]adres/link miniaturki 1[/img][/URL] [URL=adres/link dużego zdjęcia 2][img]adres/link miniaturki 2[/img][/URL] [URL=adres/link dużego zdjęcia 3][img]adres/link miniaturki 3[/img][/URL][/center]

_________________
Urania
www.grzybland.pl
Wszyscy jesteśmy częścią natury. Szanując ją, szanujemy samych siebie.
 
 
 
Urania 


Pomogła: 178 razy
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 4207
Wysłany: 2014-07-29, 22:34   

Zamieszczanie zdjęć - uwagi:

1. W galerii można zamieszczać zdjęcia a maksymalnych wymiarach 1000x1000 piks. i 300kb.
2. Zdjęcia o rozmiarze 1000x1000 piks. można (ale nie trzeba) zamieszczać wyłącznie w poniższych kategoriach: Grzyby gatunkami, Występowanie grzybów, Jaki to grzyb? - zagadki, Jaki to grzyb? - oznaczanie gatunków, Grzyby chronione i na czerwonej liście, Śluzowce, Porosty, Konkursy i plebiscyty
3. We wszystkich pozostałych kategoriach na Forum obowiązuje wstawianie zdjęć o wymiarach max. 800x800 piks. i 300kB.
4. Moderatorzy mają obowiązek usuwać z Forum fotografie, które nie spełniają powyższych kryteriów i napominać w tej kwestii Użytkowników.

5. Grzybland nie jest Forum fotograficznym, tylko grzybowym. Przyjmujemy i publikujemy wszystkie zdjęcia Użytkowników, te perfekcyjnie wykonane i te mniej doskonałe, bez względu na to jakim sprzętem zostały zrobione (komórką czy lustrzanką) i bez względu na to czy wykonał je zaawansowany fotograf czy amator.
_________________
Urania
www.grzybland.pl
Wszyscy jesteśmy częścią natury. Szanując ją, szanujemy samych siebie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo