Portal Galeria zdjęć

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak powiada mój luby,najpiękniejsze są KASZUBY!!!
Autor Wiadomość
Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Pomogła: 194 razy
Wysłany: 2012-09-02, 12:34   

W ostatnim dniu spotkania z Mirkami, jak napisałam wcześniej, czekała mnie niespodzianka, ruszyliśmy w kierunku dla mnie nieznanym 8-) Jechaliśmy, jechaliśmy i jechaliśmy, przez głowę przeleciała mi myśl „ wywiozą, utłuką i zostawią” ;-)
Po krótkim postoju pod kościołem, gdzie Mirek wypatrzył grzyby pod ochroną już wiedziałam dokąd zmierzamy, do Słowińskiego Parku Narodowego na ruchome wydmy! Z radości, że zobaczę miejsce, w którym byłam raz w życiu i to kilka lat temu, zaczęłam podskakiwać, dołączyła do mnie również uradowana Mirka :-D

Po jedzonku, które zaserwowała nam Mirka, mniam, podjechaliśmy na wydmy tubylczym pojazdem i zaczęliśmy fotografować, fotografować i fotografować, cały czas zmierzając w kierunku plaży na której ułożyliśmy horyzontalnie nasze ciała i zaczęliśmy snuć fantazje na temat naszej kochanej polskiej przyrody. A, że marzenia czasem szybko się spełniają, to przekonaliśmy się, kiedy po moich słowach „a teraz powinien przelecieć nad nami kszyk”, na niebie pojawił się ten ptak :-D

Na plaży spędziliśmy leniwie i sennie czyli w pełnym, błogim relaksie kilka godzin. Powoli zmierzające na zachód słońce dało jednak sygnał do powrotu. Jeszcze zaliczyliśmy wieżę widokową i obserwację łani, a potem dziwnym trafem znów znaleźliśmy się w Białogórze na ogromnych porcjach lodów :-D
W poniedziałek, w dzień wyjazdu postanowiłam wreszcie poopalać się na plaży w Osłoninie, bo przecież głupio wrócić do domu znad morza jako blada twarz. Udało mi się wytrzymać niecałe 2 godziny, bo lodowacie wiało.

I tak wracając do Krakowa wsłuchana w stukot kół pociągu, żałowałam, że tak szybko minął mój pobyt, że tyle jeszcze pięknych rzeczy nie widziałam na Kaszubach, że nie spotkałam się ze wszystkimi, z którymi chciałam, ale jak mówią „do następnego razu” ;-)

WIELKIE BUZIAKI I PODZIĘKOWANIA DLA MIRKÓW2, którzy cierpliwie poobwozili mnie po tych wszystkich pięknych, nie tylko kaszubskich miejscach i pokazali czarodziejskie gatunki roślin i grzybów :-D

Tylko dlaczego Mirek nie chciał nam zrobić bukietów z pięknie pachnącego bagna zwyczajnego ? :roll: ;-)

Więcej zdjęć
TUTAJ :-D
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Ardo 
Młody grzybiarz

Wysłany: 2012-09-02, 12:46   

Mglejarka, ładna pierwsza fotka... jak zima. :roll:

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2012-09-02, 19:47   

Ardo, to zdjęcie ( i nie tylko to ) - efekt mojego eksperymentu z obniżoną ekspozycją i polarem :-)
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Elmucha 
betula elmiris

Pomogła: 152 razy
Wysłany: 2012-09-02, 20:02   

Świetne zdjęcia Marta :!: :!: :!: :idea:
patrząc, jak wiatr smukłymi sosnami kołysze ... :-)

janusz 
sznuper

Wysłany: 2012-09-02, 22:35   

Widać z relacji, że pobyt nad morzem miałaś bardzo intensywny. Zawsze jest fajnie jak się ma dobrego przewodnika.

asza 

Pomogła: 732 razy
Wysłany: 2012-09-02, 22:37   

Mglejarka, miałaś aktywny urlop, z Mirkami zawsze jest ciekawie :-D

Mirka 
Mirka

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2012-09-05, 21:52   

W okolicach rezerwatu Beka w tym roku bywałam bardzo często polując na ptaszory i inne stwory . Na okolicznych łąkach występuje dużo " latawców " zaobserwowałam tam -ostrygojady ,gęgawy ,ohary ,sieweczki ,czajki,skowronki ,świergotki , ,czaple , kormorany , żurawie ,bociany , sroki , bekasy ,biegusy , dzieżba gąsiorek , makolągwy , pliszki , sikory i jeszcze mnóstwo innych mniej lub bardziej znanych. Zwierzyna to sarny z mężami(koziołki) , zające i lisy .
Gdy Marta potwierdziła przyjazd wiedziałam już gdzie spędzimy choć jeden dzień ,ale jak zwykle nie wszystko układa się jak chcemy- zamiast urlopu w piątek niestety musiałam iść do pracy . Pozostawiona sama sobie na pastwę losu Marta w piątek zagłębiała się w "Bekowe okoliczności przyrody" . Sobota już należała do nas ,wiedząc że Rewski "Szperk " jest Marcie nieznany to od tego miejsca zaczęliśmy nasze MANEWRY :-D
Resztę naszych przygód przybliżyła wam"morowa Krakowianka" przesadzając z talentem kulinarnym .
http://sdrv.ms/PJfpO7

Wiki 
Wiki

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2012-09-06, 10:11   

Ładne zdjęcia. Byłam tam kilka lat temu, wrażenia niezapomniane!

Żurawinka 

Wysłany: 2012-09-06, 14:44   

Mirka napisał/a:
W okolicach rezerwatu Beka w tym roku bywałam bardzo często polując na ptaszory i inne stwory . Na okolicznych łąkach występuje dużo " latawców " zaobserwowałam tam -ostrygojady ,gęgawy ,ohary ,sieweczki ,czajki,skowronki ,świergotki , ,czaple , kormorany , żurawie ,bociany , sroki , bekasy ,biegusy , dzieżba gąsiorek , makolągwy , pliszki , sikory i jeszcze mnóstwo innych mniej lub bardziej znanych. Zwierzyna to sarny z mężami(koziołki) , zające i lisy .
Gdy Marta potwierdziła przyjazd wiedziałam już gdzie spędzimy choć jeden dzień ,ale jak zwykle nie wszystko układa się jak chcemy- zamiast urlopu w piątek niestety musiałam iść do pracy . Pozostawiona sama sobie na pastwę losu Marta w piątek zagłębiała się w "Bekowe okoliczności przyrody" . Sobota już należała do nas ,wiedząc że Rewski "Szperk " jest Marcie nieznany to od tego miejsca zaczęliśmy nasze MANEWRY :-D
Resztę naszych przygód przybliżyła wam"morowa Krakowianka" przesadzając z talentem kulinarnym .
http://sdrv.ms/PJfpO7

W zeszłym roku byłam z Martą w Osłoninie, ale rezerwatu nie schodziłam, pewnie dlatego, że ze mnie marny fotograf i Marta na wyprawy fotograficzne mnie nie zabiera. Żałuję, że w zeszłym roku nie pojechałam z Martą, by Was poznać. Siekło mnie przeziębienie i nie nadawałam się do towarzystwa. A Wasze wyprawy z Martą są piękne i chętnie bym w nich uczestniczyła. Jestem nawet gotowa pomyśleć o moro, by pasować do towarzystwa. Muszę to obgadać z Mglejarką.

asza 

Wysłany: 2012-09-06, 18:12   

Mirka, świetne ujęcia, ślicznie ptaszki uchwyciłaś :-D

Mirka 
Mirka

Wysłany: 2012-09-06, 19:09   

No to powiększa się liczba chętnych do sekcji"Morowych Ludzi" :-)

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2012-09-06, 19:13   

asza napisał/a:
Mirka, świetne ujęcia, ślicznie ptaszki uchwyciłaś :-D

No, ba!
Ale superancko wyszła siostrzyczka, a właściwie jej głowa i młody skaczący ze słupka
:lol:

Mirka napisał/a:
przesadzając z talentem kulinarnym

Wiem, co piszę, wszak jadłam!
A francuskie ciasteczka z roladki z suszonymi pomidorami ( ja zrobiłam wersję z oscypkiem ) podbiły serca, yyy, żołądki mojej rodzinie :-D
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

Mglejarka 
LEŚNOŚĆ wyżej

Wysłany: 2012-09-06, 19:14   

Mirka napisał/a:
No to powiększa się liczba chętnych do sekcji"Morowych Ludzi" :-)

To chyba jednak trzeba będzie oficjalnie założyć sekcję :-D
KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ

janusz 
sznuper

Wysłany: 2012-09-06, 21:14   

Widzę Mirka że zdjęciowo szalejesz, zdjęcia przefajniste. :idea: :idea:

Elmucha 
betula elmiris

Pomogła: 152 razy
Wysłany: 2012-09-06, 21:55   

janusz napisał/a:
zdjęcia przefajniste. :idea: :idea:

Tak jest! - a siostra zakonna jest The best!!! :idea: :lol:
(innym fotom też nic nie brakuje :!: :!: )
patrząc, jak wiatr smukłymi sosnami kołysze ... :-)

Urania 

Pomogła: 178 razy
Wysłany: 2012-09-07, 12:22   

Mglejarka napisał/a:
do Słowińskiego Parku Narodowego

Ależ tam pięknie!!! :-) A Łukasz się nie dał namówić na jazdę w tamtym kierunku twierdząc, że to za daleko... :-(

Mirka 
Mirka

Wysłany: 2012-09-07, 18:09   

Urania do Słowińskiego Parku Narodowego warto sie wybrać by zobaczyć na żywo ten ogrom piachu. 8-) Wakacje są już za kilka miesięcy, choć tam można bywać cały rok :lol: [/list][/code]
http://www.youtube.com/wa...ayer_embedded#!

mirki2 
Mirki2

Wysłany: 2012-09-07, 18:26   

http://www.youtube.com/watch?v=1cJmpUvqQVs
"Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy".

asza 

Wysłany: 2012-09-08, 00:02   

My też tam byliśmy, ale bardzo dawno temu, jeszcze dzieci były malutkie, trzeba to koniecznie kiedyś powtórzyć :-D

Odpowiedz do tematu